هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟ جزیره کیش یک جزیره زیبا در جنوب کشور ایران و در استان هرمزگان است که جاذبه های طبیعی فوق العاده ای دارد و به واسطه ی این جاذبه ها و فعالیت های تفریحی بسیار موردتوجه افراد علاقمند به سفر قرار گرفته است و مسئولان کشور نیز از این منطقه به عنوان بهترین مقصد گردشگری جنوب ایران یاد می کنند. شما می توانید در این جزیره تقریبا هر نوع و سبک تفریحی را مشاهده کنید که برخی از آن ها از جمله تفریحات لاکچری هستند و برخی دیگر از تفریحات رایگان! حال ما در ادامه به معرفی بهترین مناطق جزیره کیش که نباید بازدید از آن ها را از دست داد می پردازیم تا بتوانید در زمان سفر به جزیره بهترین انتخاب را داشته باشید.

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

شهر زیرزمینی کاریز؛ منطقه ای تاریخی

نام شهر زیرزمینی کاریز به احتمال زیاد یک نام آشنا برای شما است و اگر به کیش سفر نکرده باشید نیز نام آن را شنیده اید. این منطقه یا شهر قدمتی 2500 ساله دارد و در عمق 16 متری قرار گرفته است و به محض ورود به آن متوجه تلفیق زیبای هنر ایرانی و طبیعت زیبای جزیره می شوید. از جمله مواردی که در این منطقه توجه ها را به خود جلب می کنند  می توان به جریان آب شیرین در این شهر، سقف و بدنه مرجانی، فسیل های قدیمی و هوای خنکی که در این منطقه جریان دارد اشاره کرد. شما برای بازدید از شهر زیرزمینی کاریز جزیره می توانید همه روز از ساعت 9 صبح تا 10 شب به این منطقه مراجعه کنید؛ البته خرید بلیط برای ورود به این منطقه را فراموش نکنید!

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

قلعه جنی کیش؛ افسانه یا واقعیت؟!

اگر اهل هیجان و آدرنالین بالا هستید و به بازدید از مناطق مخوف و ترسناک علاقه دارید و برایتان سوال پیش آمده که هنگام سفر به کیش از کدام منطق دیدن کنیم ما در پاسخ به این سوال قلعه جنی را پیشنهاد می دهیم. در رابطه با این منطقه داستان و روایت های مختلفی وجود دارد و مردم محلی بر این باور هستند که این افسانه ها و روایت ها ریشه در واقعیت دارند و به همین دلیل شاید شما را در این قلعه همراهی نخواهند کرد. این قلعه در غربی ترین بخش جزیره قرار گرفته است و شما می توانید با پیدا کردن جاده جهان در جزیره به این قله برسید. نقشه این منطقه برخلاف نقشه سایر قلعه ها که مدور هستند مستطیل طراحی شده و در دو طرف آن دو برج که برای دیده بانی و محافظت هستند دیده می شود. دلیل نام گذاری این قلعه نیز به افسانه هایی که در رابطه با آن وجود دارد مرتبط است، زیرا بسیاری از بومیان و قدیمی‌ ها معتقد هستند که در این قلعه جن ها تردد دارند و شب ها صداهایی از این قلعه به گوش می رسد. برای بازدید از این منطقه نیاز به پرداخت هزینه نیست، اما خودتان را برای هر اتفاق و حادثه ای آماده کنید و ترجیحا بعد از غروب آفتاب از این منطقه بازدید نکنید!

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

شهر حریره کیش؛ جاذبه ی تاریخی فوق العاده

پاسخ دیگری که در پاسخ به سوال هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم باید به آن اشاره کرد، شهر حریره در جزیره کیش است. این منطقه به قدری جذاب است که توریست و گردشگران را از کشورهای خارجی نیز جذب می کند و بیش از 1000 سال قدمت دارد. در گذشته کشتی های فراوانی در این شهر پهلو می گرفتند و همین موضوع باعث شلوغی جزیره کیش بود. این شهر رفته رفته به یک منطقه باستانی تبدیل شد و امروزه می توان از آن به عنوان یک جاذبه تاریخی در کیش یاد کرد. البته در این شهر بخش های مختلفی وجود دارد که برای مثال می توان به اسکله شهر حریره، خانه اعیانی، حمام شهر حریره و کارگاه های صنعتی که در این منطقه وجود دارد اشاره کرد. برای بازدید از این منطقه باید به بخش شمالی جزیره کیش بروید و وارد جاده کرانه شوید تا بتوانید این منطقه را ببینید. برای بازدید از بخش های شهر حریره به 3 الی 4 ساعت زمان نیاز است و شما می توانید هر روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب به این منطقه مراجعه کنید. حال اگر شما بدون خودروی شخصی به جزیره سفر کردید نگران نباشید، چراکه با اجاره ماشین در کیش می توانید خودروی موردنظر خود را رنت کنید و با آن به هر منطقه و ناحیه گردشگری که خواستید بروید.

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

روستای باغو کیش؛ منطقه ای دیدنی در جزیره

اگر از فضای پرهیاهوی جزیره خسته شده اید و به دنبال یک مکان آرام می گردید، ما به شما روستای تاریخی و سنتی باغو را پیشنهاد می دهیم. برای بازدید از این منطقه به قسمت جنوب غربی جزیره بروید و از دو مسیر به این جزیره برسید. برای راه اول باید به سمت میدان غروب در کیش بروید و از آنجا وارد جاده باغو شوید. اگر از سمت بزرگراه خلیج فارس نیز بروید می توانید به راحتی موقعیت روستای باغو را پیدا کنید. اگر برای پاسخ به سوال هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم روستای باغو را انتخاب کردید، توصیه می شود از تمام جاهای دیدنی این روستا نیز بازدید کنید. جاهای دیدنی روستای باغو که نباید بازدید آن ها را از دست داد عبارتند از:

 • مسجد تاریخی روستای باغو
 • درختان لور روستای باغو
 • طبیعت روستای باغو
 • پارک دلیران روستای باغو

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

کشتی یونانی به گل نشسته در کیش

کشتی یونانی جزیره کیش در چهار مرداد 1345 با وجود ذخایر نفتی که داشت به دلیل اشتباهات محاسباتی کاپیتان و نقص های دیگر در نزدیکی روستای باغو به گل نشست. البته بسیاری از بومیان می گویند که کاپیتان این کشتی مست بوده و به همین دلیل از مسیر خود خارج شده و در نهایت به گل نشسته است. حال شاید شما فکر کنید که می توانید از داخل این کشتی بازدید کنید، اما باید گفت امکان چنین کاری وجود ندارد زیرا به دلیل برخورد آب با کشتی در بلند مدت چوب ها همگی از بین رفته اند. بنابراین شما می توانید این کشتی را از روی ساحل تماشا کنید؛ البته غواصان حرفه ای به این کشتی و اطراف آن وارد شده اند و عکس های زیبایی از آن گرفته اند.

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

سافاری در کیش؛ ماجراجویی با خودروهای شاسی بلند

مورد بعدی که می خواهیم در پاسخ به سوال هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم به آن اشاره کنیم، تفریح سافاری در جزیره است. کیش مناطق خاص با پستی بلندی های بسیاری دارد و همین موضوع باعث شده که مجموعه های مختلفی برای سافاری در این جزیره شکل بگیرد. اکنون شما می توانید با اجاره تویوتا لندکروزر در کیش، اجاره هامر در کیش، اجاره نیسان پاترول در کیش و … یک خودروی  مناسب برای آفرود اجاره کنید و به گشت و گذار در منطقه های سافاری مخصوص کیش مشغول شوید. ما به شما این تضمین را می دهیم که تجربه سافاری در کیش به یک تجربه فراموش نشدنی برای شما تبدیل شود!

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

بازدید از سواحل مختلف کیش

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت جزیره زیبای کیش شده است را می توان این موضوع که دور تا دور جزیره را ساحل گرفته است دانست. آب دریای کیش طبق نظر بسیاری از افراد از تمیزترین آب ها است و از آنجایی که نمک تقریبا زیادی دارد آن را برای شنا مناسب می دانند. حال شما می توانید به همراه خانواده خود به یکی از سواحل جزیره کیش بروید و تفریحات مختلفی را انجام دهید. ساحل هایی که در پاسخ به سوال هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم باید به آن ها اشاره کرد عبارتند از:

 • ساحل سیمرغ
 • ساحل مرد ماهیگیر
 • ساحل کلبه هور
 • ساحل میرمهنا
 • ساحل درختان نارگیل
 • ساحل اسکله تفریحی

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

 تفریحات آبی کیش؛ تجربه ای هیجان انگیز

اگر به کیش سفر کردید، از تفریحات آبی که در جزیره وجود دارد غافل نشوید. این تفریحات به گونه ای هستند که می توان آن ها را از جمله تفریحات لاکچری درنظر گرفت. این تفریحات آبی انواع مختلفی دارند، به طوری که برخی از آن ها برای کودکان و نوجوانان مناسب است و برخی دیگر برای بزرگسالان. حال اگر شما از طرفداران تفریحات آبی و تفریحات هیجان انگیز هستید، حتما از بین مواردی که در ادامه به آن ها می پردازیم یک یا چند تفریح را انتخاب کنید تا هنگام سفر به کیش با شرکت در آن ها یک تجربه به یاد ماندنی برای خود و همراهانتان بسازید. تفریحات آبی که در جزیره کیش وجود دارند عبارتند از:

 • بنانا سواری
 • فلای بورد
 • شاتل
 • اسکوتر غواصی
 • جت اسکی
 • کایت بردینگ
 • اسنورکلینگ

هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم؟

سواری با کریزی بوت؛ یک تفریح آبی جذاب

در جزیره کیش یک تفریح آبی به نام کریزی بوت وجود دارد که به آن قایق دیوانه نیز گفته می شود. حال شاید برای شما سوال پیش آید که دلیل نام گذاری این قایق به کریزی بوت چیست که در پاسخ به سوال شما باید گفت این قایق سرعت بسیار زیادی دارد و می تواند هیجان بسیار زیادی را برای سرنشینان خود به همراه داشته باشد. البته امواجی که روی دریا وجود دارد نیز هیجان سواری با این قایق را بیشتر می کند، به طوری که هرلحظه احساس می کنید در حال افتادن در آب هستید. نگران غرق شدن در آب نیز نباشید، چراکه جلیقه های نجاتی که به شما داده می شود می توانند شما را از این خطر دور نگه دارند. نکته مثبتی که راجع به این تفریح وجود دارد این است که شما می توانید به صورت دسته جمعی و خانوادگی لذت سواری با آن را تجربه کنید.

سخن آخر

همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله در پاسخ به سوال هنگام سفر به کیش از کدام مناطق دیدن کنیم، جاذبه های گردشگری جزیره را به شما معرفی کردیم. حال شما می توانید متناسب با سلیقه و زمان سفر خود به این منطقه از این مناطق دیدن کنید. از طرفی اگر با خودروی شخصی به جزیره سفر نکرده اید نگران رفت و آمدتان نباشید، چراکه اتو رنت طلایی شرایط را برای اجاره خودرو در کیش فراهم کرده است و شما می توانید با توجه به علاقه خود خودرویی که دوست دارید را اجاره کنید و با آن به گشت و گذار بپردازید.

5/5 - (2 امتیاز)
مهدیه خوشرویی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *