قوانین عجیب و غریب کیش

قوانین عجیب و غریب کیش

در ایران کمتر شهری را می توان پیدا کرد که به قوانین به طور کامل اهمیت دهد، اما کیش بدون شک از این موضوع جدا است و به جرات می توان گفت یکی از قانون‌مندترین شهرهای ایران به شمار می آید. فرقی ندارد که ساکن این جزیره هستید یا برای سفر به این منطقه آمده اید، در هر صورت موظف هستید از قوانین عجیب و غریب کیش پیروی کنید؛ چراکه در غیر این صورت جریمه های سنگینی برای شما درنظر گرفته خواهد شد. از همین رو توصیه می شود در رابطه با این قوانین اطلاعات لازم و کامل را بدست آورید و متناسب با آن ها عمل کنید.

قوانین مربوط به رانندگی در کیش

مسلما هر منطقه چه در ایران و چه در کشورها و شهرهای خارجی یکسری قوانین مربوط به رانندگی وجود دارد که افراد موظف به رعایت آن ها هستند؛ اما باید گفت قوانین رانندگی در کیش بسیار عجیب و غریب است و شاید باعث تعجب شما شود. این قوانین که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم باید حتما رعایت شوند، زیرا در غیر این صورت جریمه خواهید شد!

 • فرقی ندارد که در کدام منطقه کیش هستید و چه اتفاقی رخ داده؛ در هرصورت اگر پشت فرمان بوق بزنید جریمه می شوید!
 • هرزمان که قصد سوار شدن به ماشین را دارید، تمام مدارک به خصوص معاینه فنی خودرو را همراه خودتان ببرید.
 • حق تقدم تردد خودروها باید در جزیره رعایت شود، بنابراین اگر قرار است از فرعی به اصلی وارد شوید این نکته را درنظر بگیرید.
 • تمام سرنشین های خودرو موظف به بستن کمربند ایمنی هستند.
 • راهنما زدن در جزیره بسیار اهمیت دارد، بنابراین حتما پیش از پیچیدن به کوچه و خیابان، ورود به میدان ها و … راهنما بزنید.
 • اگر هنگام شب در حال رانندگی در جزیره هستید و خیابان نور کافی دارد، باید فقط چراغ های کوچک خودرو را روشن کنید!
 • شما به هیچ وجه حق دنده عقب رفتن در جزیره کیش را ندارید؛ به طوری که اگر پلیس شما را در این حال مشاهده کند، می تواند ماشین شما را به پارکینگ منتقل کند یا جریمه سنگینی را برای شما درنظر بگیرید.
 • پرت کردن آشغال به بیرون از داخل ماشین به طور کلی کار ناشایستی است، اما اگر در جزیره کیش چنین کاری انجام دهید جریمه خواهید شد.
 • مصرف مشروب و نوشیدنی های الکلی در جزیره کیش ممنوع است، حال اگر شما با حالت مستی رانندگی کنید و مشکلی به وجود آید جریمه سنگینی در انتظار شما خواهد بود.
 • سرعت مجاز برای تردد در جزیره کیش 60 کیلومتر بر ساعت است، بنابراین به سرعتی که رانندگی می کنید توجه داشته باشید و این نکته را درنظر داشته باشید که اکثر معابر جزیره کیش به دوربین مجهز هستند و اگر خلافی صورت گیرد این دوربین ها آن را ثبت می کنند.
 • از دیگر قوانین عجیب و غریب کیش که می تواند باعث تعجب شما شود این است که اگر خودروی شما کثیف باشد جریمه می شوید؛ بنابراین حواستان باشد که با خودروی تمیز در خیابان های جزیره تردد کنید تا جریمه نشوید.

قوانین عجیب و غریب کیش

قوانین مربوط به اجاره ماشین در کیش

همانطورکه می دانید، جزیره کیش یک منطقه آزاد به شمار می آید و همین موضوع باعث شده که خودروهای لوکس و خارجی در این منطقه دیده شود. از طرفی بسیاری از افراد تصمیم به اجاره ماشین در کیش می گیرند تا بتوانند رانندگی با خودروهای موردعلاقه خود را تجربه کنند؛ اما لازم است که با قوانین کیش در رابطه با این موضوع نیز آشنا شوید.

 • اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید، اجاره خودرو از یک شرکت و مجموعه معتبر است تا خودرویی که در اختیار شما قرار می گیرد قانونی و بدون مشکل باشد.
 • حتما هنگام رانندگی با خودروی اجاره ای، دفترچه رنت آن همراهتان باشد تا درصورتی که پلیس جلوی راه شما را گرفت دفترچه را نشان دهید؛ در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی به وجود آید.
 • به محض ورود به جزیره کیش متوجه دلالان خودرو خواهید شد، توصیه می شود به هیچ وجه سراغ این افراد نروید، چراکه تمام کارهایشان غیر قانونی و مشکل ساز است.
 • با خودرویی که رنت کرده اید بیش از حد مجاز سرعت رانندگی نکنید، زیرا در صورت انجام این کار شرکت از شما جریمه را دریافت خواهد کرد.

حال با توجه به مورد اول که گفته شد، شما باید یک مجموعه معتبر و شناخته شده را برای اجاره خودرو در کیش انتخاب کنید تا هم از بابت کیفیت خودروها مطمئن باشید و هم خیالتان راحت باشد که مشکل قانونی برای شما پیش نمی آید، زیرا همه چیز به بهترین شکل انجام خواهد شد. در رابطه با این موضوع ما به شما مجموعه اتو رنت طلایی کیش را پیشنهاد می دهیم. این مجموعه خودروهای لوکس و باکیفیتی را برای شما درنظر گرفته است تا بتوانید با توجه سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید!

قوانین مربوط به شنا و حجاب در جزیره کیش

بسیاری از افراد فکر می کنند به دلیل اینکه کیش یک منطقه آزاد به شمار می آید، می توانند با هر سطح حجاب در شهر حاضر شوند و در آب  جزیره شنا کنند. باید گفت که قوانین کیش چنین اجازه ای را به شما نمی دهند و شما نمی توانید با هرسطح آزادی که خواستید در جزیره تردد کنید. در رابطه با شنا کردن در آب های جزیره نیز باید گفت این منطقه پلاژهایی را برای آقایان و بانوان آماده کرده است که می توانید در صورت علاقه به آبتنی از آن ها استفاده کنید، در غیر این صورت مجاز به شنا در هر منطقه که خواستید نیستید!

قوانین عجیب و غریب کیش

قوانین مربوط به اجاره اقامتگاه ها و گشتن در مراکز خرید

قوانین عجیب و غریب کیش به اقامتگاه ها و مراکز خرید نیز رسیده است! شما نمی توانید هر زمان که خواستید به مراکز خرید بروید، زیرا ساعت کاری این مراکز تعیین شده است و شما باید در ساعت های مشخص شده برای انجام خرید به پاساژها بروید. در رابطه با رزرو اتاق ها و تحویل آن ها نیز ساعت مشخصی وجود دارد که موظف به رعایت آن ها هستید.

ساعت کاری مراکز خرید کیش 10 صبح الی 2 ظهر – 5 بعد از ظهر الی 10 شب
ساعت تحویل اقامتگاه در کیش تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 12

امکان چادر زدن در جزیره نیز وجود ندارد، بجز منطقه هایی که مشخص شده چادر زدن در آن ها بلامانع است. در رابطه با آب آشامیدنی نیز باید گفت آب هیچ قسمت جزیره آشامیدنی نیست، بنابراین باید آب معدنی تهیه کنید. کرایه تاکسی ها ثابت است و هیچ راننده ای نمی تواند مبلغ بیشتری از شما دریافت کند. تاکسی های سفیدی که ممکن است در جزیره ببینید برای دربست هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید. البته مسلما هزینه چنین کاری زیاد خواهد شد، از همین رو پیشنهاد ما به شما اجاره ماشین در کیش است، زیرا می توانید با پرداخت یک هزینه معقول به هر قسمت جزیره که خواستید بروید و از تفریحات کیش که شما را به وجد می آورند دیدن کنید!

قوانین گمرک در جزیره کیش

در راستای بررسی قوانین عجیب و غریب کیش باید به قوانین گمرک این جزیره نیز اشاره کرد و در صورتی که به این قوانین توجه نشود جریمه هایی را به همراه خواهد داشت. این قوانین عبارتند از:

 • شما تنها می توانید کالایی که تا 80 هزار دلار ارزش دارد را از جزیره خارج کنید و در صورتی که این مبلغ بیشتر شود، باید هزینه گمرکی را بپردازید.
 • برای آنکه بتوانید مراحل خارج کردن کالا از گمرک را انجام دهید، باید مدارک شناسایی و بلیط هواپیمای خود را به همراه داشته باشید.
 • خروج هرمدل عتیقه از جزیره کیش غیرقانونی است و اگر این کار را انجام دهید باید منتظر جریمه ی سنگینی باشید!
 • اگر تصمیم به خرید خاویار از جزیره دارید، باید بدانید که مجاز به حمل یک کیلوگرم خاویار هستید و باید آن را کاملا پلمپ و بسته بندی شده جابه‌جا کنید.

سخن آخر

همانطورکه مطالعه کردید، ما در این مقاله قوانین عجیب و غریب کیش را معرفی کردیم که شاید باورشان هنوز برایتان سخت باشد. اما باید بدانید که این قوانین به هیچ وجه شوخی‌بردار نیستند و اگر نسبت به رعایت آن ها کوتاهی کنید جریمه می شوید که گاهی اوقات این جریمه ها سنگین هستند؛ بنابراین برای آنکه سفر خوب و خاطره انگیزی داشته باشید این قوانین را رعایت کنید.

4.6/5 - (7 امتیاز)
مهدیه خوشرویی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *